logo Silvarium tisk

V Třebíči začne v červnu několikaletá obnova zámeckého parku. Celkové náklady rozdělené do tří částí budou podle odhadů radnice přes 28 milionů korun. Město teď hledá dodavatele, který v parku do října vybuduje nové osvětlení, mobiliář a upraví jeho cesty. Ještě letos chce mít město také dodavatele sadových úprav, řekl dnes novinářům starosta města Pavel Pacal (Pro Třebíč).

Letos se bude upravovat část parku nejblíž zámku, v dalších letech by se mělo pokračovat obnovou Podzámecké nivy a stráně, která ji odděluje od zámku. Pak přijde na řadu zadní část parku směrem ke koupališti Polanka, odkud budou nové schody do Nehradova.

Za projekt obnovy parku vypracovaný před dvěma lety zaplatila radnice asi 488.000 korun. Asi 850.000 korun jsou náklady přípravných prací, zejména kácení nevyhovujících stromů v parku.

Celkové náklady na první část budou asi 8,5 milionu korun, za úpravu nivy a svahu zaplatí radnice odhadem 13,8 milionu. Závěrečná část vyjde na 6,1 milionu korun, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Irini Martakidisová.

Třebíč je vlastníkem zámeckého parku od roku 2008, kdy ho získal převodem od Kraje Vysočina. První projekt na obnovu parku nechala radnice zpracovat už v roce 2010. V návrhu byla i novostavba kavárny, drobné stavby - altány či fontány. Pracovat se ale podle něho nikdy nezačalo. Nyní chystaná oprava počítá se zachováním podoby cest v parku i teras, které jsou součástí svahu pod zámkem. Výraznou změnou bude schodiště. V těsné blízkosti koupaliště zpřístupní louku v Nehradově, jejíž část je určená k zastavění rodinnými domy.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě