logo Silvarium tisk
Název: V Choryni si děti vyzkoušely "školu" v lese
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 30.04.2007
Autor: (jfg)
Rubrika: Východní Morava

Choryně - Školáci v Choryni u Valašského Meziříčí po celý školní rok úzce spolupracují s ekology, celé vyučování se v jejich škole točí kolem lesa a ochrany přírody.

Les ve škole - škola v lese

Choryňská škola se totiž zapojila do projektu Les ve škole - škola v lese, který vyhlásily Lesy České republiky a ekologické Sdružení Tereza.
    "Děti nelze vést k ochraně přírody a krajiny bez konkrétní zkušenosti s přírodou, takže jsme jim chtěli umožnit zakusit přírodní prostředí samo o sobě," vysvětlila učitelka Jitka Dvorská, která dětem zprostředkovává kontakt s přírodou po celý školní rok.
    Vyučování dětem zpestřovaly různě zaměřené dny, jako byly Den stromů, Den vody a Den Země, školáci rovněž navštívili Středisko ekologické výchovy v Bystřičce.
    "Práce v projektu se během školního roku prolínala životem celé školy. Jednotlivá témata jsme zařazovali nejen do většiny vyučovacích předmětů, ale stala se také pravidelnou náplní volného času dětí ve školní družině," dodala Dvorská. Mezi největší akce patřily dva týdny, kdy školáci připravili pro své mladší známé z mateřské školky "Zvířátkovou stezku". "Malé děti plnily různé úkoly, které vždy nějak souvisely s přírodou a její ochranou," popsala učitelka Petra Barveníčková.

Ekologové jsou spokojeni, děti se hodně naučily

Všichni školáci rovněž již přes půl roku třídí nejen papír, ale i plasty.
    "Mělo to určitě pozitivní dopad, děti se naučily spoustu věcí o přírodě, životním prostředí i své zodpovědnosti k okolí a ostatním lidem," uzavřel jednatel meziříčského spolku ochránců přírody Milan Orálek.

Foto popis: O PŘÍRODĚ V PRAXI. Děti z Choryně se učily nejen poznávat život v lese, ale vyráběly a zavěšovaly i ptačí budky.
Foto Autor - Foto - ARCHIV

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě