logo Silvarium tisk
Datum: 17.10.2007
Autor: (ČTK)
Rubrika: Kraj Liberecký

Krkonoše - Na území Krkonošského národního parku skončilo omezení vstupu do některých lokalit, které správa vyhlásila 20. července. "Důvodem bylo zamezení ničení přírody sběrači borůvek," informoval mluvčí správy parku Radek Drahný.

Opatření se týkalo především asi 2000 hektarů území ve třetí zóně národního parku, v nejpřísněji chráněné první a druhé zóně parku je vstup mimo cesty a sběr lesních plodů zakázán celý rok.

Správci parku od konce července do poloviny října provedli na pět desítek kontrolních akcí, při kterých zjistili 419 přestupků. V 97 procentech případů omezení vstupu porušili sběrači borůvek z Polska.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě