logo Silvarium tisk

V Milovicích na Nymbursku pokračují s revitalizací lesoparku Lišky v severovýchodní části města. Přírodní areál poznamenaný armádní činností má být po úpravách přístupný lidem. Po vyčištění náletů a odstranění betonových konstrukcí přibyde nová výsadba, mlatové cesty a lavičky. Práce zhruba na 20 hektarech plochy vyjdou na 18 milionů korun, téměř osm milionů jde z evropských dotací. Město začalo s úpravami loni na podzim, informovala mluvčí města Eva Hrušková.

„V loňském roce byly dokončeny téměř všechny demoliční práce a část pěstebních opatření, zbylé práce musí být hotovy do konce letošního roku,“ uvedla Hrušková. Město podle ní zásahy připravovalo ve spolupráci s ekology. „Před zahájením samotné realizace proběhl v těchto lokalitách průzkum, v rámci kterého byl zjištěn výskyt vzácných živočichů, například roháčů, modrásků hořcových, krutihlavů obecných a velké množství vzácných rostlin,“ doplnila mluvčí. Některé stromy jsou ve špatném stavu, musí se pokácet. Počítá se také s výsadbou dubů, které postupně stárnoucí stromy nahradí.

O území, které bylo původně založeno jako park, podle starosty Milana Poura (ANO) v době působení nejen sovětské armády nikdo nepečoval. „Byly tam vojenské objekty, například bunkry či podzemní sklady. Některé se nám podařilo zdemolovat, některé budou zakonzervovány tak, aby v budoucnu mohly být využity třeba pro prohlídky,“ řekl Pour.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě