logo Silvarium tisk
Název: V národním parku uzavřeli území
Zdroj: Jablonecký deník
Datum: 31.07.2007
Autor: (lek)
Rubrika: jablonecko



Krkonoše/Správa Krkonošského národního parku omezila opět přístup veřejnosti do některých lokalit národního parku s výjimkou značených turistických cest Klubu českých turistů a cyklotras. V terénu jsou hranice těchto lokalit označeny tabulkami s textem, který je uveden také v polském a německém jazyce. Důvodem je intenzivní sběr borůvek v cenných lokalitách. "Nešetrným sběrem, zejména polské skupiny, devastují porosty brusnice borůvky," uvedl před časem Radek Drahný, mluvčí správy. Porušení lze postihnout jako přestupek nebo protiprávní jednání zákona o ochraně přírody s výší pokuty až 10 000 korun.
(lek)

[V L T A V A+P N P R E S S+L A B E]


Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Jak reagujete na neurčitý stav EUDR ke konci roku?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě