logo Silvarium tisk

V okolí Jurkovičovy rozhledny v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku se bude těžit dřevo. V lokalitě Karlův kopec – Jurkovičova rozhledna bude kvůli přítomnosti těžební mechanizace od středy 14. února do konce měsíce v místě těžby chodcům vstup zakázán, sdělila dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Jurkovičova rozhledna a okolí patří k turisticky atraktivním místům. Dřevěná rozhledna vznikla podle návrhů slovenského architekta Dušana Jurkoviče, lidem se otevřela v roce 2012.

V okolí rozhledny se budou odstraňovat stromy, které jsou uhynulé nebo napadené škůdci. „Jedná se také o stromy, které mají sníženou stabilitu a mohlo by dojít k ohrožení návštěvníků této turisticky užívané lokality”, uvedl jednatel společnosti Městské lesy Rožnov Jiří Macíček. Stromy budou v první fázi pokáceny a rozřezány. Dříví bude ponecháno podél komunikací a chodníků do doby, než bude těžba hotová. Poté bude sváženo na odvozní místo, doplnil Macíček. Společnost upozorňuje lidi, aby nevstupovali na turistické stezky ani do volného lesa a respektovali práci lesníků.

Rozhledna je do dubna zavřená, mimořádně se otevřela 3. února. Stavba na kopci nad skanzenem vznikla podle návrhů výrazného představitele secesní architektury Jurkoviče, který je také autorem staveb na nedalekých Pustevnách či v Luhačovicích. Jurkovič původně navrhl rozhlednu na objednávku turistického spolku ve Valašském Meziříčí do nedalekého Brňova. Stavba v Rožnově vychází z původních návrhů. Je vysoká přes 31 metrů, vyhlídková plošina je 18,8 metru nad úrovní terénu. Stavba stála 12,2 milionu korun.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě