logo Silvarium tisk
Rubrika: INZERCE
Životní prostředí/K podzimu patří již několik let také připomenutí Dne stromů, který se slaví od roku 2000 v České republice vždy 20. října. Den stromů tak navazuje na staročeskou tradici.V územním obvodu obce s rozšířenou působnosti Hranice je vyhlášeno 7 památných stromů. V letošním roce k nim přibyl největší známý morušovník v ČR - moruše černá "Dukátová" v Olšovci. Tento strom získal v roce 2006 ocenění "Strom hrdina " v celostátním kole ankety "Strom roku". Roste v historickém centru obce, za budovou školy, poblíž památkově chráněné osmiboké zvonice.

Při příležitosti Dne stromů pořádá Střední lesnická škola řadu akcí. Od 3. října až do 7. listopadu probíhají vždy od 13,30 do 15,30 odborné semináře pro učitele. Dne 24. října probíhá seminář na téma "Mimoprodukční funkce lesa," 31. října na téma "Povinnosti vlastníka lesa" a 7. listopadu na téma "Škodliví činitelé lesa".Ve středu 24. října si zájemci mohou prohlédnout Arboretum Střední lesnické školy v Hranicích. Vždy ve 14, 15 a 16 hodin jsou pro ně připraveny prohlídky s odborným výkladem. Sraz účastníků je před vchodem u školy.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě