logo Silvarium tisk

Extrémní živly se v Česku vyskytovaly vždycky. S měnícím se klimatem je však budou lidé pociťovat častěji. A týká se to i rozsáhlých požárů, jaký loni poničil Národní park České Švýcarsko.

Riziko, že shoří i další park, Podyjí, straší ochránce přírody roky a stále roste.
Na rozdíl od horských parků na Šumavě či v Krkonoších totiž právě v Podyjí a Českém Švýcarsku dominují teplejší a sušší podmínky nížin.

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete působení dosavadního generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka za úspěšné?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě