logo Silvarium tisk
Název: Vedení Lesů ČR propustilo na hodinu vedoucího odboru investic
Zdroj: ČT 1
Datum: 05.04.2007
Autor: Vlastimil Weiner
Moderátor: Jorga Hrušková
Relace: Dobré ráno

Moderátor
Firma, která má od středy nové vedení, řešila nesrovnalosti v nákupu terénních aut pro práci v lese. S výběrovým řízením totiž údajně manipuloval vedoucí odboru investic Ivan Fráňa. Vedení státních lesů ho propustilo. Fráňa nařčení odmítá.

Autor
Na hodinu propuštěn. Tak končí po patnácti letech ve funkci vedoucí odboru investic ředitelství státních lesů Ivan Fráňa. Podle výsledků vnitřní kontroly manipuloval s výběrovým řízením na nákup terénních aut za patnáct milionů korun. Lesní správy je potřebovaly pro rychlou likvidaci kalamity po lednovém orkánu.

Tomáš Vyšohlíd, tiskový mluvčí, Lesy ČR:
Zadání upravil inženýr Fráňa účelově tak, aby mu vyhovovala pouze jedna určitá značka automobilu. Inženýr Fráňa byl propuštěn na základě hrubého porušení pracovní kázně.

Autor
Ivan Fráňa řekl, že jeho odbor jen připravil podklady k poptávce aut rychlou a výjimečnou formou oslovení vybraných prodejců. Ale dál soutěž neřídil a nemohl ji ovlivnit.

Ivan Fráňa, býval vedoucí odboru Lesy ČR:
V týhle fázi ani já jsem nepochopil důvody, který vedly podnik k mému propuštění, neboť nejsem autorem technických parametrů a v žádném případě jsem nemanipuloval s výběrovými řízeními.

Autor
Přes Ivana Fráňu a jeho tři podřízené procházely každý rok investice do státního majetku v hodnotě kolem jedné miliardy. Vedoucí odboru skončil okamžitě. Za jediný den. Ani na vrátnici ředitelství to ještě nevěděli.

Recepce, Generální ředitelství Lesy ČR:
Já se domnívám, že pan Fráňa má dovolenou nebo je prostě mimo objekt.

Autor
Souhlasíte s těmi důvody, že jste závažným způsobem porušil pracovní předpisy, pracovní kázeň?

Ivan Fráňa, býval vedoucí odboru Lesy ČR:
No v žádném případě nemůžu souhlasit a udělám vše pro to, abych očistil své jméno.

Autor
Ivan Fráňa řekl, že podá na státní lesy pracovně-právní žalobu a bude žádat, aby soud jeho výpověď zrušil.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě