logo Silvarium tisk
Název: Vedení Státních lesů propustilo jednoho z nejvyšších úředníků
Zdroj: ČT 1
Datum: 04.04.2007
Autor: Vlastimil Weiner
Moderátor: Eva Souhradová
Relace: Večerník

Moderátor
Vedení Státních lesů propustilo jednoho z nejvyšších úředníků, vedoucího odboru investic Ivana Fráňu kvůli hrubému porušení pracovní kázně. Měl manipulovat s výběrovým řízením na nákup automobilů. Ivan Fráňa s důvody propuštění nesouhlasí.

Autor
Na hodinu propuštěn. Tak končí po 15 letech ve funkci vedoucí odboru investic Ředitelství státních lesů Ivan Fráňa. Podle výsledků vnitřní kontroly manipuloval s výběrovým řízením na nákup terénních aut za 15 mil. Kč. Lesní správy je potřebovaly pro rychlou likvidaci kalamity po lednovém orkánu.

Tomáš Vyšohlíd, tiskový mluvčí, Lesy České republiky:
Zadání upravil Fráňa účelově tak, aby mu vyhovovala pouze jedna určitá značka automobilu. Ing. Fráňa byl propuštěn na základě hrubého porušení pracovní kázně.

Autor
Ivan Fráňa řekl, že jeho odbor jen připravil podklady k poptávce aut rychlou a výjimečnou formou oslovení vybraných prodejců. Dál soutěž neřídil a nemohl ji ovlivnit.

Ivan Fráňa, bývalý vedoucí odboru investic Lesy ČR, s.p., Hradec Králové:
V téhle fázi ani já jsem nepochopil důvody, které vedly podnik k mému propuštění, neboť nejsem autorem technických parametrů a v žádném případě jsem nemanipuloval s výběrovým řízením.

Autor
Přes Ivana Fráňu a jeho 3 podřízené procházely každý rok investice do státního majetku v hodnotě asi 1 mld. Kč. Vedoucí odboru skončil okamžitě za jediný den. Ani na vrátnici ředitelství to ještě nevěděli.

Recepce, generální ředitelství, Lesy ČR, s.p., Hradec Králové:
Já se domnívám, že pan Fráňa má dovolenou. Je mimo objekt.

Autor
Souhlasíte s těmi důvody, že jste hrubým způsobem porušil kázeň?

Ivan Fráňa, bývalý vedoucí odboru investic Lesy ČR, s.p., Hradec Králové:
V žádném případě s tím nemůžu souhlasit a udělám vše pro to, abych očistil své jméno.

Autor
Ivan Fráňa řekl, že podá na státní lesy pracovně-právní žalobu a bude žádat, aby soud jeho výpověď zrušil.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě