logo Silvarium tisk

Nepřístupné části Boubínského pralesa nebo požárem zdevastované soutěsky v Českém Švýcarsku. To a mnohem více dokáží lidem nasimulovat prostřednictvím virtuální reality lesníci z Fakulty lesnické a dřevařské ČZU. Brýle s realitou lesa pomáhají nejen při výuce, ale i klientům Národního ústavu duševního zdraví. Ti si mohou vyzkoušet terapeutické účinky lesa, aniž by kvůli svým omezením museli do nějakého vůbec vstoupit. „Jako lidstvo jsme přišli do těchto oblastí a začali jsme žít nejprve v lesích. Přežili jsme takto tisíce let, takže když jsme v zeleném světle, uvolníme se,“ říká doc. Ing. Peter Surový, Ph.D.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě