logo Silvarium tisk

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) budou ve svém infocentru v Obecnici na Příbramsku pořádat tvůrčí dílny pro veřejnost. Při první akci, která se koná 27. ledna, si zájemci vyrobí krmítka pro ptáky. Součástí dílen bude debata o druzích ptáků, kteří se v zimní brdské krajině vyskytují, a o tom, jak jim mohou lidé přilepšit, aby přečkali zimní měsíce, informoval dnes ČTK mluvčí VLS Jan Sotona.

„Rádi bychom zde pořádali obdobné akce několikrát ročně. Měly by být věnovány různým tématům spojeným s brdskou přírodou,“ uvedl ředitel brdské lesnické divize VLS David Novotný. V březnu chtějí lesníci opět spustit sérii večerních vycházek do brdských lesů za sovami. Vycházky měly premiéru v loňském roce a podle Novotného se setkaly s mimořádným zájmem veřejnosti.

Brdské informační středisko zájemci najdou v centru Obecnice v budově prvorepublikové lesní správy státního podniku. Loni VLS v Brdech otevřely také Dům přírody. Vznikl v areálu romantického loveckého zámečku Tři Trubky nedaleko Strašic na Rokycansku. Rekonstrukce památkově chráněného areálu vyšla na 81 milionů korun, z toho 69 milionů pokryla dotace Státního fondu životního prostředí.

Chráněná krajinná oblast (CHKO) Brdy vznikla v roce 2016 na území někdejšího vojenského újezdu. Ochraňuje například významná paleontologická naleziště, skalní výchozy, kamenná moře a sutě. Díky zákazu vstupu se ve vojenském výcvikovém prostoru zachovala řada vzácných živočichů a rostlin.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě