logo Silvarium tisk

Samotné sázení stromů planetu nezachrání a v mnoha případech mohou nové lesy skončit jako dřevo k výrobě nábytku nebo palivové dříví, upozornila dánská spotřebitelská organizace Forbrugerradet Tank. Mnohé společnosti nabízejí sázení stromů jako šanci kompenzovat emise CO z výroby nebo přepravy a napomoct tak klimatické rovnováze. Můžete tak mít svůj vlastní strom, někomu jej darovat nebo si nechat vysadit větší plochu pro lepší výhled a čisté svědomí. Existuje však mnoho příčin, proč strom nebo les nakonec nesplní naděje, které do něj vkládáte. Řada průzkumů ukázala, že většina projektů sloužících ke kompenzaci škodlivých emisí nemá na klima žádný vliv, někdy ho naopak mohou poškodit.


Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě