logo Silvarium tisk
Název: Vysvětlí Bruselu tendry na těžbu
Zdroj: Haló noviny
Datum: 24.05.2007
Autor: Ivan CINKA, Miloslav VORLÍČEK
Rubrika: EKONOMIKA


PRAHA - ČR podle ministerstva zemědělství odešle Evropské komisi odpověď na její výtky k tendrům státního podniku Lesy ČR ve stanovené lhůtě. Ta končí v neděli 27. května. Komisi se nelíbí způsob, jakým podnik zadával v letech 2004 a 2005 lesní práce soukromým firmám. Tendry se tehdy neřídily zákonem o zadávání veřejných zakázek.
ŻStanovisko minulý týden schválila porada vedení. Tento čtvrtek ho odešleme ministerstvu zahraničních věcí, které ho prostřednictvím stálého zastoupení v Bruselu bezprostředně předá Evropské komisi,® uvedla mluvčí MZe Táňa Králová. Brusel se začal tendry zabývat v polovině prosince 2005 na základě stížnosti firmy CE WOOD.
Komise si nejdříve od nás vyžádala odpovědi na řadu otázek a později rozhodla, že výběrová řízení porušila předpisy Evropské unie. České republice pak zaslala tak zvané odůvodněné stanovisko, tedy poslední varování předtím, než celá věc skončí u soudu. Postup státního podniku v tendrech z let 2004 a 2005 označil za chybný i český antimonopolní úřad. Smlouvy ze zmíněných tendrů již ale podle LČR neplatí.
Od roku 2004 se táhnou spory o tendry na práce ve státních lesích. Všechna výběrová řízení, která Lesy ČR od té doby vypsaly, vždy některá část lesnických firem podrobila tvrdé kritice a označila je za netransparentní a nezákonná. Výtkám čelí podnik i za připravované nové tendry, v nichž chce rozdělit zakázky od roku 2008.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě