logo Silvarium tisk

Kvůli státnímu podniku Lesy České republiky hrozí zemi už dokonce spor u Evropského soudního dvora. Až tam dospěla kauza, zaviněná neschopností firmy zadat mnohamiliardové zakázky na lesnické práce průhledně, podle zákona.
Podnik, spravující přes polovinu všech lesů v republice, přitom "ničí" i své šéfy. Jiří Holický je už čtvrtým mužem v jeho čele za poslední čtyři roky. Řízením firmy s majetkem přes sedmdesát miliard korun ho nedávno dočasně pověřil ministr zemědělství Petr Gandalovič.
Zvládne Holický na rozdíl od svých předchůdců kauzu, která je už cítit i mezinárodním průšvihem?
"Věřím tomu. Jinak bych do toho nešel," tvrdí.

Více se dočtete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě