logo Silvarium tisk

Největší světový výrobce nábytku IKEA využívá více dřeva ze Švédska a Pobaltí, zatímco z Běloruska a Ruska surovinu po invazi Moskvy na Ukrajinu přestal odebírat. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl Ulf Johansson, který ve firmě odpovídá za globální dodávky dřeva. Švédská firma, která je jedním největších světových odběratelů této suroviny, podle něj za 12 měsíců do srpna 2022 použila 20 milionů metrů krychlových dřeva.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+4 # schutzmeister@iex.cz 2023-01-30 11:44
Copak Ikea, tý je hej.

Ale papírny se zdá konečně začínají padat. :sad:

"Pulpwood - Pozor: UPM v Plattlingu má od 24.1. úplný zákaz nákupu vlákninového dřeva. Důvodem jsou masivní prodejní problémy kvůli nákladům na energii, které se zcela vymkly kontrole. Zda a za jakou cenu se bude v únoru nakupovat vláknina, zatím není jisté. Rozhodně se množství a cena razně sníží. Další informace následují. Nové těžby by se v tuto chvíli neměly spouštět!"
WBV Ladshut

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě