logo Silvarium tisk

Název: Zákaz vstupu do šumavských lesů končí
Zdroj: Právo
Datum: 04.04.2007
Autor: Jindra Pašková
Rubrika: Západní Čechy - Plzeňský kraj, Karlovarský kraj

Ve čtvrtek končí plošný zákaz vstupu do lesů Národního parku Šumava. Proti očekávání se nebude dále prodlužovat. Návštěvníci budou moci do lesů Šumavy vyrazit už o velikonočním Velkém pátku. A omezení nebude ani v letní sezóně pro houbaře a borůvkáře.
 Přesto Správa NP a CHKO Šumava upozorňuje, že vstup do lesa na některé cesty je z důvodu aktuální likvidace polomů stále na vlastní nebezpečí a bude tomu tak i nadále. V terénu jsou tato místa vyznačena.
 V rámci letní turistické sezóny si prioritní trasy určí samy obce dohodou se Správou NP. Společné jednání k jejímu zajištění se uskuteční 19. dubna v Modravě. Například Modrava bude usilovat především o zprůchodnění trasy pro pěší - Starobřeznické cesty z Modravy na Březník. Snahou obce je i znovuotevření turistické stezky Březník-Luzný.
 Některých turistických cílů se ale návštěvníci přece jen budou muset vzdát. "Plně uzavřeny, zřejmě i v létě, zůstanou trasy hlavně v blízkosti státních hranic v západočeské části Šumavy: Polom, Plesná, Ždánidla, Laka nebo na Stožecku oblast tzv. Kalamitní svážnice a Trojmezné," upřesnil mluvčí Správy NP a CHKO Šumava Radovan Holub.
Původní opatření spojená se zákazem vstupu do lesů vyvolala kalamitní situace v lesích po lednovém orkánu. V NP Šumava navázalo na prvotní dvanáctidenní (25. 1. - 5. 2.) vládní opatření pro Plzeňský kraj další prodloužení zákazu až do 5. dubna, které vydalo Ministerstvo životního prostředí ČR. Správa NP jej zmírnila vymezením uzavřených míst, která se měnila na základě stavu likvidace polomů.

Regionální mutace Právo - Plzeňský kraj

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě