logo Silvarium tisk

Fotopasti zaznamenaly rysy a vlky. Ochranáři mluví o pytláctví. Zatím není jasné, jak je to s medvědem. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) společně s Hnutím Duha potvrdili, že jejich mapování v Beskydech, Javorníkách a severní části Bílých Karpat potvrdilo přítomnost vlků a rysů. „V tuto chvíli máme jen předběžné výsledky. Mohu ale potvrdit, že jsme při víkendovém sčítání narazili na stopy vlků a rysů. Přítomnost kočky divoké, kterou viděli kolegové z Hnutí Duha v létě na snímcích z fotopastí, zatím konkrétně potvrzenou nemáme,“ uvedl ředitel Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy František Jaskula s tím, že přesné výsledky sčítání budou známy do tří týdnů. Ochránci dostali i informaci o výskytu medvěda. „Údajně ho zahlédl v centrální části Beskyd jeden z místních obyvatel. Jeho přítomnost však nijak nepodložil. Protože není sníh, neviděli jsme ani stopy, takže tuto informaci budeme ještě prověřovat,“ upozornil Jaskula.


Celý článek si můžete přečíst v deníku METRO.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě