logo Silvarium tisk

Zlínský kraj loni podpořil stovku včelařů. Rozdělil mezi ně přes 1,1 milionu korun. O finanční příspěvek na nákup úlů, rámků a dalšího potřebného vybavení mohou včelaři požádat také letos, příjem žádostí začal v pondělí a potrvá do 8. března, sdělila dnes mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.

„Kraj má na podporu včelařů v letošním roce rezervovanou částku 1,2 milionu korun, žádat mohou o příspěvek ve výši pět až dvanáct tisíc korun," uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti).

Zlínský kraj loni v červenci umístil tři včelí úly v zahradě zlínské Čiperovy vily. Včely opylovávají nedaleký sad a zahrádkářskou osadu. „Zajímavostí je webkamera nainstalovaná do jednoho z úlů, která mimo zimní klidové období živě přenáší obraz dění ve hmyzím společenství. Video mohou využít například učitelé jako výukovou pomůcku v hodinách biologie," uvedla mluvčí.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě