logo Silvarium tisk

Desetitisícové škody, desítky případů ročně. Lesníky trápí krádeže dříví napříč krajem.

Čtrnáct kubíků kulatiny jasanu, olše a vrby neznámý zloděj odvezl z lesní plochy u Tiché na Frýdecko-Místecku. Rovnou pětatřicet kubíků palivového dříví, především smrku a modřínu, se ztratilo od jedné z lesních cest v Radimi na Krnovsku.'

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES


Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2023-01-17 21:38
https://www.thenationalnews.com/mena/lebanon/2021/10/19/we-are-losing-a-national-treasure-desperate-lebanese-cut-ancient-trees-for-heating/

Minulý měsíc byl policista Abdelhakim Assayed v šoku, když zjistil, že velká staletí stará jedle na náhorní plošině poblíž jeho domova v severním Libanonu byla přes noc pokácena a odvezena.
"Kdybyste to viděli, plakali byste," řekl, když procházel kolem malých větví rozházených kolem toho, co zbylo z kmene stromu. "Je to jako zabít své dítě."
Pan Assayed, 40, má podezření, že stejně jako stovky dalších stromů , které byly v posledních týdnech nezákonně pokáceny, i jedle byla nasekána a lokálně prodávána jako palivové dříví, které se s blížícím se zimou otevřeně prodává na ulicích. Vzhledem k tomu, že kvůli krizi země je vytápění pro mnohé nedostupné, narůstají obavy, že se situace zhoršuje.
Když The National navštívil les, který leží téměř 2000 metrů nad mořem v oblasti Fneidek, bylo vidět tucet čerstvě nasekaných kmenů stromů i stále stojící stromy, kterým chybí většina větví.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě