Přihlásit

LESS hlásí náročné pololetí, čistý zisk 3 miliony Kč

Lesnicko-dřevařský holding LESS zveřejnil své konsolidované výkazy sestavené podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví („IFRS“) za první pololetí roku 2011. Tržby za prodej zboží a vlastních výkonů narostly z loňských 2 882 mil. Kč na 4 274 mil. Kč a dosáhly tak nejvyšších hodnot od založení holdingu.

Podle tiskové zprávy stojí za tímto nárůstem především úspěch společnosti LESS & FOREST s.r.o. v tendrech státního podniku Lesy České republiky na provádění lesnických činností s prodejem dřeva na rok 2011 a částečná změna způsobu prodeje dřeva, kdy již veškeré pokácené dřevo je společností vykupováno, zpracováváno a prodáváno ve vlastní režii. S tímto úspěchem souvisí i dynamický rozvoj závodu lesních školek a dopravy. Pololetní tržby LESS & FOREST s.r.o. vzrostly meziročně o více než 65% z 2 007 mil. Kč na 3 324 mil. Kč.

Jak dále uvádí zpráva, v roce 2011 významně rostly i tržby dřevařské společnosti LESS & TIMBER s.r.o., která i přes pokračující stagnaci na trhu řeziva dokázala zvýšit pololetní obrat z loňských 820 mil. Kč na 863 mil. Kč. Vyššího pořezu bylo dosaženo zejména na pile v Čáslavi, která představuje doposud největší investici v historii holdingu a je nejmodernějším dřevozpracujícím závodem v České republice. Tady bylo zpracováno za první pololetí 144,5 tis. m3 dřeva, což je o 17,1 tis. m3 více než v prvním pololetí loňského roku.

Součástí dřevozpracujícího komplexu v Čáslavi je i elektrárna na biomasu, kterou provozuje společnost LESS & ENERGY s.r.o. a která díky pokračující optimalizaci provozu zvýšila svůj obrat o 13,7 mil. Kč na letošních 85,7 mil. Kč.

K nárůstu konsolidovaných tržeb přispívá i loňská akvizice německé společnosti Holzwerk Hemau GmbH, jejímž nákupem se holding LESS stal největším výrobcem lepených truhlářských polotovarů pro výrobu dřevěných oken v Evropě.

Čistý zisk holdingu dosáhl za první pololetí letošního roku 3 mil. Kč, což je podstatný pokles proti loňským 159 mil. Kč. Za tímto poklesem stojí zejména výrazný pokles ziskovosti společnosti LESS & FOREST s.r.o., která byla, stejně jako ostatní firmy v odvětví, negativně ovlivněna způsobem, jakým Lesy České republiky letos stanovují výkupní ceny dřeva (problém indexace). Holding LESS chce proto i nadále pokračovat v diverzifikaci své činnosti, aby tak snižoval svoji závislost na státní zakázce.

Holding LESS zaměstnává v současné době asi 1500 lidí. Jak zmiňuje ve své tiskové zprávě, včetně sezónních pracovníků a živnostníků pak dává práci dalšímu minimálně dvojnásobku lidí.
Naposledy změněno: úterý, 20 září 2011 14:11

(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Lesy ČR od loňského jara dokončily 70 staveb v rámci programu „Vracíme vodu lesu“

Lesy ČR od loňského jara dokončily 70 staveb v rámci programu „Vracíme…

Lesnictví

Desítky nádrží, tůní a mokřadů, přírodní koryta potoků – Lesy České republiky vrací lesům a krajině vodu. V rámci největšího programu v historii státního podniku...

MZe chce navýšit rozpočet na LH o zhruba sedm miliard korun

MZe chce navýšit rozpočet na LH o zhruba sedm miliard korun

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství bude chtít letos navýšit rozpočet na lesní hospodářství o zhruba sedm miliard korun. Dnes to na tiskové konferenci řekl ministr zemědělství Miroslav Toman...

Na zmírnění loňských dopadů kalamity v nestátních lesích je potřeba 5,2 mld.

Na zmírnění loňských dopadů kalamity v nestátních lesích je potřeba 5,2 mld.

Lesnictví

Objem nahodilé jehličnaté těžby v ČR za rok 2019 dosáhl 28,8 mil. m3, z toho 13 mil. m3 v lesích nestátních. Na zmírnění dopadů kůrovcové...

LČR skončily loni kvůli kalamitě ve ztrátě 790 mil. Kč

LČR skončily loni kvůli kalamitě ve ztrátě 790 mil. Kč

Lesnictví

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky (LČR) se loni podle auditovaných výsledků propadlo do ztráty 790 milionů korun. V roce 2018 měl podnik zisk 70...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby