Přihlásit

Ministerstvo zemědělství po výtkách ekologů znovu přepracuje novelu mysliveckého zákona (ČRo Radiožurnál)

Kateřina CAUSIDISOVÁ, moderátorka
Ministerstvo zemědělství po výtkách ekologů znovu přepracuje novelu mysliveckého zákona. Ornitologové, Svaz ochránců přírody anebo hnutí Duha upozorňovali, že novela by mohla způsobit poškození lesů, přibylo by totiž jelenů, daňků a srn.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Ministerstvo z novely vyškrtlo pasáž o povinnosti myslivců zabránit nadměrnému poškozování lesa, vysvětluje Jaromír Bláha z Hnutí Duha.

Jaromír BLÁHA, koordinátor kampaně Zachraňme lesy, Hnutí Duha
Ponechávají minimální stav zvěře, což je v pořádku, ale ruší ten maximální, takže v podstatě myslivecké subjekty budou moct mít v lesích zvěře, kolik budou chtít.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Po dotazu Radiožurnálu, proč resort pasáž z novely vyškrtl, ředitel odboru státní správy lesů z Ministerstva zemědělství Martin Žižka řekl, že úřad chce novelu znovu změnit.

Martin ŽIŽKA, ředitel odboru správy lesů, myslivosti a rybářství
Předpokládáme, že v § 36 bude uvedeno, že plán mysliveckého hospodaření bude odvozován od stavu lesa tak, aby nebylo zvěří neúměrně poškozován.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Českomoravská myslivecká jednota ministerskou novelu podporuje. Tereza Chlubná, Radiožurnál.

Komentáře   

+7 # Starý 2020-02-14 12:50
Přesně jak říkáte p. Rensa, stát se domluví s velkými vlastníky lesů a ti si udělají "své honitby", kde si věc ošetří a ti malí ... nic, ti jsou určeni k likvidaci !!!!!

Už aby tu byla další revoluce !!!!

Vlastnictví je dehonestováno zákony této země..fuj.

Špína...

Dovolím si tvrdit, že v tomto již myslivost a myslivecký zákon silně překračují nám malým vlastníkům právo nakládat se svým majetkem-tuším čl. 11 ústavy ČR, jelikož myslivost a myslivecká činnost jde nade vše a nepřipouští nám ani plnit zákonné povinnosti z lesního zákona, natož řešit věci škod spravedlivou náhradou včetně újem - ztrát na několikaletém hospodaření. !!!
+12 # Rensa 2020-02-14 11:44
Já myslel, že zákon o myslivosti má řešit, kdo a za jakých podmínek smí si vzít, co jeho není (= ulovit zvěř) a jak se má chovat vůči vlastníkům pozemků, na kterých lov provozuje. Že tedy bude o vztazích (vyvažování vztahů?) lovců a majitelů pozemků a že se proto navrhovatel právní normy bude ptát především těchto dvou skupin. A ejhle, majitelé se neozývají, resp. ozvou-li se, nic se neděle, ale ozvou se duháci a bude se přepracovávat.
Abych se nakonec nedožil, že i sex mi bude regulovat nějaký bláha.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

VLS na Olšině slavnostně otevřely novou naučnou stezku

VLS na Olšině slavnostně otevřely novou naučnou stezku

Lesnictví

Ve čtvrtek 9. 7. Vojenské lesy a statky ČR (VLS) slavnostně otevřely nové návštěvnické středisko Olšina s naučnou stezkou, které mohou nově využívat návštěvnici i...

Lesnická práce pořádá LETNÍ SOUTĚŽ!

Lesnická práce pořádá LETNÍ SOUTĚŽ!

Lesnictví

Lesnická práce pořádá LETNÍ SOUTĚŽ! Zodpovězte správně otázky v soutěžním formuláři a budete zařazeni do slosování o spoustu zajímavých cen.Soutěžit můžete od 1. 7. do...

Vláda schválila novelu zákona o myslivosti

Vláda schválila novelu zákona o myslivosti

Lesnictví

Aktualizováno. Úřady nebudou muset každých pět let nechávat vypracovávat posudky, aby se zjistilo, kolik má být v honitbě zvěře. Tuto povinnost, která ale zatím nezačala...

Vláda schválila vyšší příspěvky pro vlastníky lesů včetně Lesů ČR

Vláda schválila vyšší příspěvky pro vlastníky lesů včetně Lesů ČR

Lesnictví

Na podporu lesního hospodářství by měl stát od příštího roku přispívat o 2,5 miliardy korun více než letos, kdy je to 1,15 miliardy korun. Peníze...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR DECATHLON

Naše další weby