Přihlásit

Ministerstvo zemědělství po výtkách ekologů znovu přepracuje novelu mysliveckého zákona (ČRo Radiožurnál)

Kateřina CAUSIDISOVÁ, moderátorka
Ministerstvo zemědělství po výtkách ekologů znovu přepracuje novelu mysliveckého zákona. Ornitologové, Svaz ochránců přírody anebo hnutí Duha upozorňovali, že novela by mohla způsobit poškození lesů, přibylo by totiž jelenů, daňků a srn.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Ministerstvo z novely vyškrtlo pasáž o povinnosti myslivců zabránit nadměrnému poškozování lesa, vysvětluje Jaromír Bláha z Hnutí Duha.

Jaromír BLÁHA, koordinátor kampaně Zachraňme lesy, Hnutí Duha
Ponechávají minimální stav zvěře, což je v pořádku, ale ruší ten maximální, takže v podstatě myslivecké subjekty budou moct mít v lesích zvěře, kolik budou chtít.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Po dotazu Radiožurnálu, proč resort pasáž z novely vyškrtl, ředitel odboru státní správy lesů z Ministerstva zemědělství Martin Žižka řekl, že úřad chce novelu znovu změnit.

Martin ŽIŽKA, ředitel odboru správy lesů, myslivosti a rybářství
Předpokládáme, že v § 36 bude uvedeno, že plán mysliveckého hospodaření bude odvozován od stavu lesa tak, aby nebylo zvěří neúměrně poškozován.

Tereza CHLUBNÁ, redaktorka
Českomoravská myslivecká jednota ministerskou novelu podporuje. Tereza Chlubná, Radiožurnál.

Komentáře   

+7 # Starý 2020-02-14 12:50
Přesně jak říkáte p. Rensa, stát se domluví s velkými vlastníky lesů a ti si udělají "své honitby", kde si věc ošetří a ti malí ... nic, ti jsou určeni k likvidaci !!!!!

Už aby tu byla další revoluce !!!!

Vlastnictví je dehonestováno zákony této země..fuj.

Špína...

Dovolím si tvrdit, že v tomto již myslivost a myslivecký zákon silně překračují nám malým vlastníkům právo nakládat se svým majetkem-tuším čl. 11 ústavy ČR, jelikož myslivost a myslivecká činnost jde nade vše a nepřipouští nám ani plnit zákonné povinnosti z lesního zákona, natož řešit věci škod spravedlivou náhradou včetně újem - ztrát na několikaletém hospodaření. !!!
+12 # Rensa 2020-02-14 11:44
Já myslel, že zákon o myslivosti má řešit, kdo a za jakých podmínek smí si vzít, co jeho není (= ulovit zvěř) a jak se má chovat vůči vlastníkům pozemků, na kterých lov provozuje. Že tedy bude o vztazích (vyvažování vztahů?) lovců a majitelů pozemků a že se proto navrhovatel právní normy bude ptát především těchto dvou skupin. A ejhle, majitelé se neozývají, resp. ozvou-li se, nic se neděle, ale ozvou se duháci a bude se přepracovávat.
Abych se nakonec nedožil, že i sex mi bude regulovat nějaký bláha.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

KŮROVCOVÉ INFO pro rok 2020 spuštěno, přidejte se i vy!

KŮROVCOVÉ INFO pro rok 2020 spuštěno, přidejte se i vy!

Lesnictví

Sezóna aktivní ochrany proti kůrovcům a dalším hmyzím škůdcům se blíží, kvůli současnému oteplení jsou brouci už v pohybu. Projekt KŮROVCOVÉ INFO (www.kurovcoveinfo.cz) vstupuje do...

Přibývá požárů lesů, na Jablonecku hořel les na 28 hektarech

Přibývá požárů lesů, na Jablonecku hořel les na 28 hektarech

Lesnictví

V posledních dnech výrazně přibývá požárů luk, trávy či lesa. Spojené jsou často s vypalováním trávy nebo klestí, jejich šíření napomáhá suché počasí a dnes...

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství (MZe) 3. 4. 2020 vydalo nové opatření obecné povahy, kterým prodlužuje lhůty k zalesnění kalamitních holin a uvolňuje pravidla přenosu sadebního materiálu na...

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Lesnictví

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava (NP) prudce stoupá. Zatímco v roce 2002 jich připadalo na jeden hektar 3700, nyní je jich na stejnou...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby