logo Silvarium tisk

Lovečtí slídiči – knižní novinka z lovecké kynologie

V nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce právě vyšla další horká novinka z lovecké kynologie, která nese název Lovečtí slídiči.

Jde o český překlad německé příručky, zabývající se výchovou a výcvikem loveckých slídičů, jejímiž autory jsou Dagmar Lukasová a Mirko Barnickel.

Kniha s podtitulem Průvodce výcvikem od štěněte po dospělého psa je určena všem majitelům slídičů. Poskytuje pomoc při výcviku a vedení psa jak v každodenním životě rodinného psa, tak při „dummy tréninku“ a také při práci loveckého psa určeného k lovu drobné zvěře. Mnohé z metod popsaných v knize, jako je nácvik slídění, základy aportu a vodních prací, lze uplatnit i při výcviku retrívrů a představitelů dalších plemen loveckých psů. Je to první publikace vydaná v České republice, která lovecký výcvik vnímá z pohledu operantního podmiňování, dnes tak populární „pozitivní" metodiky výcviku.

Kniha bude premiérově představena na mezinárodním lesnickém a mysliveckém veletrhu Silva Regina v Brně ve dnech 3. až 7. dubna 2022, kde bude k prodeji na stánku Světa myslivosti v hale Z. Dále bude k dispozici na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem ve dnech 26. až 29. května 2022, a to na stánku Světa myslivosti v hale A2.

Pokud nestihnete přijet Brna nebo do Lysé nad Labem, knihu si můžete objednat v našem e-shopu nebo na adrese:

Lesnická práce, s. r.o.
náměstí Smiřických 1
281 63 Kostelec nad Černými lesy
tel.: 321 679 413, 604 211 171
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

red.

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě