logo Silvarium tisk

Královéhradecko, Trutnov - S výzvou vyzkoušet si práci na harvestorovém simulátoru v rámci úterní návštěvy České lesnické akademie v Trutnově si poradil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán zdárně.

"„Jste rozený operátor," chválil ho Petr Červinka, který hejtmana zasvěcoval do tajů těžařského trenažéru v učebně centra odborného vzdělávání v Horním Starém Městě. „Není to vůbec snadné. Klobouk dolů před pedagogy i studenty, kteří jsou díky simulátorům v reálném prostředí. Připomíná to práci pilotů, když se učí přistávat s Jumbo Jetem," sděloval hejtman poznatky z moderní učebny lesníků. Jejich simulátory skutečně mají co do činění s leteckým průmyslem, vedle 32 funkcí na ovládací páce patří k výbavě křeslo z tryskového letadla.
S vedením České lesnické akademie probíral historii školy, provozní záležitosti, mezinárodní spolupráci a potenciální rozvoj. „Škola je výjimečná, velkou historií i současností, a jsme rádi, že ji v kraji máme. Zaslouží si zřetelnou podporu, která je potřeba na technologie, aby mohla jít s dobou," řekl Jiří Štěpán. Zároveň lesárně zaručil podporu při jednáních o rozšiřování školního polesí. „Velmi to podporuji, chceme České lesnické akademii v Trutnově zajistit rozvoj a výhled do budoucna. Je to dlouhodobější záležitost, týkající se majetkově Lesů ČR a Ministerstva zemědělství," upozornil.
Odpoledne zamířil za ředitelem Krkonošského národního parku Janem Hřebačkou. Cílem byla spolupráce s Univerzitou Hradec Králové. „Ta by mohla probíhat s jednotlivými fakultami," uvedl."

Komentáře  

+4 # lesmistr 2017-04-30 00:32
Petr Červinka je velice vtipný člověk, když označil hejtmana za "rozeného operátora".
Já si myslím, že je nejenom rozený, ale také výborný manipulátor. Z totálně prohraných voleb v KH-kraji dokázal spolu s dalšími "rozenými operátory" udělat koalici složenou z ve volbách poražených ještě dříve, než byly známé jejich výsledky. A nebo možná 5 minut po vyhlášení??
A to je už nutné mít přímo operátorskou školu
a především silný žaludek. .

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě