logo Silvarium tisk
Název: Polomy v pardubických lesích: pětina těžby
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 25.01.2007
Autor: (ČTK)
Rubrika: Kraj Pardubický


Pardubice - Větrná smršť minulý týden poničila část lesů patřících městu Pardubice. Z polomů se bude muset vytěžit zhruba pětina roční produkce.
Městské lesy mají rozlohu více než 450 hektarů, vichřice nejvíce poškodila stromy v okolí Opočinku. "Část plánované těžby letos nahradí těžba z polomů. Popadalo asi 400 krychlových metrů dřeva, což je zhruba 18 procent plánované roční těžby. Stromy jsou ale většinou nepoškozené a dají se použít. Ztráta by neměla přesáhnout 30 tisíc korun," řekl náměstek primátora Michal Koláček.
Letos plánuje odbor životního prostředí, který má hospodaření v městských lesích na starosti, že vytěží více než 2200 metrů krychlových dřeva. Zároveň by se mělo zalesnit 3,7 hektaru holin vzniklých loňskou činností dřevorubců, mezi více než 34 tisíc sazenicemi budou převládat duby. "Veškerý zisk budeme vracet do údržby našich lesů, které slouží rekreaci," dodal Koláček.
Možnost, že by si lidé v městských lesích sami vytěžili palivové dříví, se již letos nebude opakovat. Tržby byly nízké a bylo obtížné amatérské dřevaře uhlídat, aby si neodvezli více, než zaplatili.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický krajPsaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě