logo Silvarium tisk

Novým ředitelem Lesní správy Lány se stane Michal Pernica

Na základě výběrového řízení byl vybrán nový ředitel příspěvkové organizace Kanceláře prezidenta republiky Lesní správy Lány. Stane se jím Michal Pernica, který vystřídá současného ředitele Pavla Rusa. Ten bude k 5. únoru z funkce odvolán. 


Michal Pernica uspěl ve čtyřkolovém výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo 42 uchazečů. Komise vybírala v posledním kole ze čtyř kandidátů a vyhodnotila Pernicu jako nejvhodnějšího. Jmenování se uskuteční v příštím týdnu po absolvování vstupních formalit. 

„Od nového ředitele si slibujeme kvalitní vedení organizace, zodpovědnou správu majetku a rozvojové programy pro veřejnost,“ uvedla vedoucí prezidentské kanceláře Jana Vohralíková, kterou ve funkci v polovině února nahradí manažer a výkonný ředitel středoevropské pobočky Aspen Institutu Milan Vašina.

Ing. Michal Pernica, Ph.D.


Michal Pernica je absolvent Mendelovy zemědělské univerzity v Brně. Od roku 2019 až do současnosti byl ředitelem společnosti Lesy Colloredo Mansfeld. Pro rodinu Colloredo – Mansfeldů pracoval už od roku 2013, na starost měl provoz lesního a rybničního hospodářství, zajištění ostatního majetku rodiny i správu nemovitostí a pozemků. 


Michal Pernica byl v Lesní správě Lány již zaměstnán, a to od roku 2005 do roku 2013 jako vedoucí střediska lesní výroby, dopravy a odbytu. Zodpovědnost nesl za zajištění lesního provozu majetku, zajištění odbytu dřevní hmoty a její přepravy odběratelům i provozu myslivosti v honitbě Lánské Lesy.

Pernicovy předchůdce provázelo v čele organizace řada kauz. Pavla Rusa do funkce loni v lednu jmenoval kancléř tehdejšího prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Na pozici tehdy nahradil Miloše Baláka, který rezignoval.  V říjnu Seznam Zprávy  uvedly, že se Rus ubytoval beze smlouvy v loveckém zámečku patřícím Hradu a nájemné splatil až po dotazech novinářů. Zpětnou nájemní smlouvu mu podepsala kancléřka Vohralíková.

Server také upozornil na případ lovu v lánské oboře pro sponzora předvolební kampaně prezidenta Petra Pavla. Objednávka a smlouva na naháňku zvěře za 700 000 korun však byla vložena do registru smluv až po akci. Podle Hradu nevznikla žádná škoda a šlo jen o administrativní pochybení. 

Rusův předchůdce ve funkci Balák byl pravomocně odsouzen k pokutě 870 000 korun a dvouletému zákazu činnosti v případu nevýhodné těžby a prodeje kamene v lánské oboře. Balák byl v minulosti rovněž odsouzen k tříletému vězení za ovlivnění dvousetmilionové zakázky na zajištění a odvodnění svahů kolem vodní nádrže Klíčava v Lánské oboře. Měl také zaplatit 1,8 milionu korun a dostal čtyřletý zákaz činnosti. Od vězení i pokuty ho zachránila amnestie udělená Zemanem. Server Novinky.cz minulý týden uvedl, že Balák skončí ke konci ledna i jako řadový zaměstnanec této organizace. 

Podle TZ Odboru komunikace KPR a ČTK

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Populární zprávy

Více motivace, méně regulace – ministr Výborný představil novelu lesního zákona

Více motivace, méně regulace – ministr Výborný představil novelu lesního zákona

Zobrazení: 2615

Video a anketa v článku. Po zhruba 1,5 roce příprav představil ministr zemědělství Marek Výborný novelu...

ČLS proti vyhlášení NP Křivoklátsko v otevřeném dopise Marku Výbornému

ČLS proti vyhlášení NP Křivoklátsko v otevřeném dopise Marku Výbornému

Zobrazení: 1987

Anketa uvnitř. Ministru zemědělství Marku Výbornému zaslal pobočný spolek České lesnické společnosti Křivoklát (PS ČLS) otevřený...

Vedení Lesů ČR shrnulo výsledky hospodaření za rok 2023 a plány pro letošní rok

Vedení Lesů ČR shrnulo výsledky hospodaření za rok 2023 a plány pro letošní rok

Zobrazení: 1854

Aktualizováno: Video na konci článku Lesy České republiky s odezníváním kůrovcové kalamity snížily těžbu dříví o...

Novým ředitelem Lesní správy Lány se stane Michal Pernica

Novým ředitelem Lesní správy Lány se stane Michal Pernica

Zobrazení: 1760

Na základě výběrového řízení byl vybrán nový ředitel příspěvkové organizace Kanceláře prezidenta republiky Lesní správy Lány...

Trápí nás zdržené platby za hospodaření v lesích, hodnotí rok 2023 zástupci nestátních vlastníků lesů

Trápí nás zdržené platby za hospodaření v lesích, hodnotí rok 2023 zástupci nestátních vlastníků lesů

Zobrazení: 1745

Rok 2023 sice nenaplnil obavy, že se bude pro nestátní vlastníky lesů jednat o jeden z ...

Jak je to s přirozeným výskytem modřínu v českých zemích

Jak je to s přirozeným výskytem modřínu v českých zemích

Zobrazení: 1687

Anketa na konci. Koncept původnosti v populační biologii je problematický, protože stojí a padá s fragmentárními...

Poslední komentáře

Anketa

Kterou z hlavních změn v návrhu novely lesního zákona byste nejvíce přivítali?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě