Přihlásit

Výběrová komise doporučila nového ředitele státního podniku Vojenské lesy a statky

Výběrová komise doporučila ministryni obrany nového ředitele státního podniku Vojenské lesy a statky. Ve výběrovém řízení na nového ředitele státního podniku získal nejvyšší počet bodů Roman Vohradský, současný ředitel divize VLS ČR Mimoň.

Doporučený Ministryně obrany Jana Černochová v lednu během prohlídky divize Mimoň s pověřeným ředitelem VLS Ivo Dohnalem a ředitelem divize Mimoń Romanem Vohradským (uprostřed) . Foto: archiv VLS Ministryně obrany Jana Černochová v lednu během prohlídky divize Mimoň s pověřeným ředitelem VLS Ivo Dohnalem a ředitelem divize Mimoń Romanem Vohradským (uprostřed) . Foto: archiv VLS

Před jmenováním do funkce ministryní obrany jej ještě čeká slyšení před Vládním výborem pro personální nominace, který jej musí podle nominačního zákona potvrdit.

„Jsem ráda, že komise vybrala velice zkušeného člověka, který má bohaté zkušenosti nejen s lesnictvím, ale zná i Vojenské lesy a statky, a je zárukou jejich dalšího rozvoje,“ uvedla ministryně obrany Jana Černochová.
„Chci podnik udržet v černých číslech, důležitá je obnova lesních porostů po kůrovci a zabezpečení chodu podniku v souladu s potřebami rezortu obrany,“ nastínil své priority Roman Vohradský.

Roman Vohradský ve VLS pracoval v letech 2002-2009 v různých pozicích až po ředitele divize zemědělské výroby. Od roku 2009 do roku 2014 působil v podniku Lesy ČR jako ředitel Krajského ředitelství Choceň. Od roku 2015 je ředitelem divize Mimoň VLS ČR.

VLS ČR do prosince 2021 vedl Petr Král, který byl odvolán kvůli nevýhodné směně pozemků mezi VLS ČR a Lesy ČR připravené narychlo bez odborných analýz minulou vládou, nový kabinet ji zrušil. Podnik nyní vede pověřený ředitel Ivo Dohnal.

Čtěte také: Ministryně obrany Černochová odvolala ředitele státního podniku Vojenské lesy a statky Petra Krále

Vizitka Romana Vohradského (46), který se pravděpodobně stane novým ředitelem státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS)

Datum narození: 22. srpna 1975

Vzdělání: vystudoval Střední lesnickou školu v Písku (1993) a Českou zemědělskou univerzitu (Ing.; 2000)

Současná funkce: ředitel divize VLS Mimoň

Praxe: kariéru zahájil na Ministerstvu zemědělství jako referent odboru lesnické politiky v roce 2000, v roce 2001 pracoval jako technický pracovník ve Výzkumném ústavu lesního hospodářství a myslivosti a jako obchodní referent ve společnosti Diana Mrázek, v roce 2002 se vrátil na Ministerstvo zemědělství, kde byl referentem odboru státní správy lesů a myslivosti; od roku 2002 byl zaměstnán u Vojenských lesů a statků (VLS), nejprve jako specialista pro zemědělskou výrobu a myslivost na ředitelství společnosti, v letech 2005 až 2009 byl vedoucím útvaru zemědělské výroby a specialistou pro myslivost a rybářství, krátce i ředitelem divize zemědělské výroby; v říjnu 2009 přešel do společnosti Lesy České republiky, kde byl až do prosince 2014 ředitelem krajského ředitelství Choceň; od února 2015 pracuje opět u VLS, a to jako ředitel divize Mimoň.

Ostatní:

- hovoří anglicky

- je členem komise státních závěrečných zkoušek Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, předsedou Rady Lesnického parku Bezděz, členem Ústřední hodnotitelské komise trofejí CIC a členem správní rady Geopark Ralsko o.p.s.

Podle TZ Ministerstva obrany

Naposledy změněno: úterý, 05 duben 2022 22:03

(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Douglaska využívá vodu z hlubší vrstvy půdy než smrk

Douglaska využívá vodu z hlubší vrstvy půdy než smrk

Lesnictví

Jednou z perspektivních dřevin, na jejíž výzkum se zaměřují vědci, je douglaska tisolistá. Mohla by totiž při obnově lesů po kůrovcové kalamitě alespoň částečně nahradit...

Policie vyšetřuje požár v Českém Švýcarsku jako trestný čin obecné ohrožení

Policie vyšetřuje požár v Českém Švýcarsku jako trestný čin obecné ohrožení

Lesnictví

Policie vyšetřuje požár v Českém Švýcarsku jako trestný čin obecné ohrožení, původně ho vyšetřovala jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Do výběrového řízení na šéfa Lesů ČR se přihlásilo 21 zájemců

Do výběrového řízení na šéfa Lesů ČR se přihlásilo 21 zájemců

Lesnictví

Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR se přihlásilo 21 zájemců. Na twitteru to uvedl ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Výběrové řízení...

Ekologie zajišťuje ekonomiku, jednoduchá rada zní: nechat přírodu co nejvíce pracovat

Ekologie zajišťuje ekonomiku, jednoduchá rada zní: nechat přírodu co nejvíce pracovat

Lesnictví

V roce 1994 oznámil Městský lesní úřad v Lübecku na tiskové konferenci nově vytvořenou koncepci „přírodě blízkého využívání lesa". Ekosystémově orientovaný přístup k hospodářským lesům...

Populární zprávy

Agresivita v lese: Lesní cesty nepatří „jen“ veřejnosti

Agresivita v lese: Lesní cesty nepatří „jen“ veřejnosti

Lesnictví

Zobrazeno:5164

Řidiče kamionu, který z lesa odvážel dříví, tento týden na Šumavě brutálně napadli dva cyklisté. Vadilo jim, že se musí na lesní cestě nákladnímu vozu...

Dalibor Šafařík byl jmenován ekonomickým ředitelem Lesů České republiky

Dalibor Šafařík byl jmenován ekonomickým ředitelem Lesů České republiky

Lesnictví

Zobrazeno:3590

Na základě výsledku výběrového řízení byl 20. června jmenován ekonomickým ředitelem Lesů České republiky Dalibor Šafařík.

Les trvale tvořivý – vůle chtít je na začátku to nejdůležitější

Les trvale tvořivý – vůle chtít je na začátku to nejdůležitější

Lesnictví

Zobrazeno:2818

Koncepce hospodaření ŠLP Křtiny je charakterizována heslem „Pestré lesy pro klimatickou změnu". Na území ŠLP Křtiny je tak realizováno 16 hospodářských modelů dle konkrétních přírodních...

Jak fungují stromové lapáky proti lýkožroutům na smrku

Jak fungují stromové lapáky proti lýkožroutům na smrku

Lesnictví

Zobrazeno:2579

Vzhledem k rozsahu existujících smrkových lesů a stupni jejich ohrožení lýkožroutem smrkovým je nutné zdokonalovat metodické postupy pro kvalitní kontrolu, prognózu a eliminaci tohoto druhu...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby