logo Silvarium tisk

Jitka SLUKOVÁ, moderátorka

Turisti se po Krkonošském národním parku smějí pohybovat svobodněji. Dovoluje jim to nový návštěvní řád, který platí od začátku října. Asi největší novinkou je zrušení zákazu vstupu mimo značené turistické trasy ve druhé zóně parku.

Václav SVOBODA, redaktor

Cedule, které v Krkonoších turistům zakazovaly vstupovat mimo značené turistické trasy, jsou už minulostí. 1. října totiž vstoupil v platnost nový návštěvní řád národního parku, který po 18 letech přináší pro návštěvníky nejvyšších českých hor celou řadu změn.

Radek DRAHNÝ, mluvčí, Správa KRNAP

Tou první a asi nejdůležitější je, že ve druhé zóně je nově povolen vstup do volného terénu, tou další je, že nový návštěvní řád neobsahuje zákazy, které jsou obsažené v jiných zákonech a poslední velká změna se týká pohybu motorových vozidel po národním parku.

Václav SVOBODA, redaktor

Příprava návštěvního řádu trvala několik měsíců a své si k němu chtěli říct také zástupci obcí na území národního parku. Tento dokument totiž zásadně ovlivňuje nejen jejich příjmy z cestovního ruchu, ale také každodenní život obyvatel Krkonoš.

Michal VÁVRA, ředitel, Krkonoše - svazek měst a obcí

Je to návštěvní řád, který na jednu stranu pomáhá přírodě, usměrňuje pohyb a aktivity návštěvníků, ale zároveň nebrání rozvoji turistiky v Krkonoších.

Václav SVOBODA, redaktor

Přestože je nový návštěvní řád KRNAPu o poznání benevolentnější, nadále musejí návštěvníci dodržovat i další předpisy, které chrání přírodu nejen v národním parku.

Luboš PLECHÁČ, strážce, Správa KRNAP

Neznamená to, že lze trhat chráněné druhy rostlin, znečišťovat přírodu odpady, rozdělávat ohně, tábořit.

Václav SVOBODA, redaktor

Turistům se nově otevřelo bezmála 3,5 tisíce hektarů národního parku. Václav Svoboda, Česká televize, Krkonoše.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě